Arama sonuçlarınız

Marmara’nın en değerli arsaları!

Gönderen man yatırım üzerinde 20 Ağustos 2021
| 0

GABORAS Güvenli Gayrimenkul Piyasası’nın haberine göre hem Marmara Bölgesi’nde hem de Türkiye genelinde en değerli arsaların olduğu illere değindi ve “Türkiye genelinde 81 ilin arsa değerlerine bakıldığında, ilk 10’da 4 Marmara Bölgesi ili karşımıza çıkıyor. Marmara Bölgesi, arsa değerleri incelendiğinde bölgesel olarak Türkiye’nin en pahalı arsa değerine sahip bölge olduğu görülmektedir. Bunda, her ne kadar en büyük etkiyi İstanbul sağlasa da, yine ülke genelinde ilk 10’a giren sırasıyla Kocaeli, Bursa ve Yalova gibi iller mevcut. Özellikle Çanakkale Köprüsü’nü 2022 yılında açılacak olması ve büyük montanlı kamu yatırımlarının stratejik önemi bulunan bu bölgeye kaydırılması nedeniyle Lapseki, Biga ve Karabiga bölgelerinde arazi satışları hızlı gerçekleşiyor” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Köprüsü’nün etkili olduğunu ifade eden GABORAS yetkilileri, “Çanakkale Boğazı’nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek olan ve yapımı devam eden en önemli ulaşım projelerinden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Bursa’yı otoyolların kesiştiği bir kavşak konumuna getireceği belirtiliyor. İzmir Otobanı ile beraber Çanakkale Köprüsü’nün tamamlanması ile hem Bursa’nın batısında bulunan Karacabey ilçesinde yapımı devam eden Bursa Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi yatırımları hız kazanacak hem de bölgedeki diğer tüm gayrimenkul hareketlilikleri artacak” dedi.

GABORAS yetkilisi açıklamasına şöyle devam etti: “Kırklareli ise değeri henüz keşfedilen bakir bir bölge olduğu için büyük arazi bulmak isteyenlerin ilk tercihi. İstanbul’a 1,5 saatlik mesafede olduğu için neredeyse şehiriçi sayılabilecek nitelikte olmasıyla bir diğer avantajlı bölgelerden… Bu iller dışında yine Türkiye ortalamasının üzerinde arsa değerine sahip ve yine özellikle Marmara Denizi’ne kıyısı olan, Yalova, Tekirdağ ve Balıkesir illeri geliyor.

 

Kaynak: Emlakhaber7.com

Kârlı bir yatırım yapmak istiyorsanız Bize Ulaşın.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Hızlı Arama

  ara
  Generic filters
  Exact matches only
  Filter by Custom Post Type
 • Güvenli ve Kârlı Yatırım

  Man Yatırım‘ın tecrübesiyle güvenli ve kârli bir yatırım yapmak hayal değil.

  Siz de Man Ailesine katılın.

 • İletişim Bilgilerimiz

Karşılaştırma Listesi