Arama sonuçlarınız

Arazi Yatırımının 5 Avantajı

Gönderen man yatırım üzerinde 1 Ekim 2020
| 0

Man Yatırım ekibi olarak sizlere büyük kazançlar elde edebileceğiniz arazi yatırımının 5 avantajını sıraladık.

DOĞRU ZAMANDA, DOĞRU UZMANLARLA YOL ALMAK ŞART

Son yıllarda konut yatırımı yapanlar bekledikleri kazancı genelde elde edemediler. Faizlerin yükseldiği son günlerde kira getirisi, faiz getirisinin çok altında kaldı. Faizlerin düşük olduğu dönemde ise kira getirisi beklentisiyle konut ya da ofis yatırımı yapan kişiler bu getiriyi yetersiz buldu bu sebeple de maalesef birçok mutsuz yatırımcı ortaya çıktı. İş böyle olunca araştırmacı yatırımcılar farklı yatırımlara yöneldi işte tam da bu noktada Man Yatırım ile arazi yatırımı seçeneği küçük, orta ve büyük yatırımcıların gündemine girdi.

 

ARAZİ YATIRIMININ KAZANÇ ORANI ÇOK YÜKSEK

Bir klişe vardır eğer uzun vadeli yatırım yapıyorsanız, arazi yatırımı kadar yüksek kazanç potansiyeli olan başka bir yatırım yoktur diye. Bu klişe söz doğrudur ama eksiktir, şöyle ki; doğru yerden ve doğru uzmanlarla ilerlediğiniz takdirde kısa vadeli yatırımlarda da arazi yatırımı ile yüksek kazanç elde etmek mümkün. Kısaca arazi yatırımında elde edebileceğiniz bu yüksek kazanç potansiyelini başka bir yatırımla elde etmek pek mümkün değil. Döviz dalgalanır, altın durağanlaşır arazi yatırımı ile paranız daima değer kazanır.

 

KİRACI VE YENİLEME MASRAFI DERDİ YOK

Yatırım amacı ile daire ya da ofis alanlar eğer kiracılarını seçerken dikkatli olmazlar ise sıkıntı yaşıyor. Daire veya dükkânlarda yaşanan yıpranma/yenileme masrafları, boya, badana bakım işleri, aidat vs. masraf kapısı çıkmakta daire yatırımlarında, bir de kiracı ile aranızda bir husumet girdi mi avukat masrafı, tahliye masrafı vs. vs. bu liste uzadıkça gider. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru uzmanlarla aldığınız araziyi çeşitli kullanımlar için (ekim-dikim, çiftlik, tesis kurulumu vs.) kiraya verseniz dahi böyle sıkıntılar yaşamazsınız çünkü ana malınız topraktır ona da kimse zarar veremez. Man Yatırım farkıyla güvenli ve kârlı bir yatırım için daha fazla zaman kaybetmeyin.

 

AİDAT VE BAKIM MASRAFINIZ OLMAZ

Yatırım amacı ile daire ya da ofis alanlar, kiracı bulamadığı dönemlerde aidat ve bina masraflarını kendi cebinden öder. Binanın ortak alanlarının tamir ve yenileme masrafları da mal sahibi tarafından karşılanıyor. Arazi yatırımında bu gibi masraflarla karşılaşmazsınız.

 

EMLAK VERGİSİ ÖDEMEZSİNİZ

1319 sayılı Emlak Vergisi Kânununa göre, belediye ve mücavir alan sınırları dışında bulunan araziler kiraya verilmemek şartıyla bina ve arazi vergisinden muaf. Yani satın aldığı yerden gelir elde etmeyen yatırımcı emlak vergisi vermiyor.

Sonuç olarak doğru bir konumda arazi yatırımı yapanların kafası rahat oluyor, masrafları ve dertleri olmuyor. Vakti gelip arazi değerlendiğinde satarak kazancı cebine koyuyor. Yeter ki doğru yerde, doğru beklenti ve doğru uzmanlarla alım yapılmış olsun.

 

Man Yatırım “Arsa Değerlendirme Uzmanı”

Telefon (Mobil): 0 (533) 913 22 89 – WhatsApp: 0 (533) 913 22 89

E-Posta: info@manyatirim.com – Web: http://www.manyatirim.com

 

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Hızlı Arama

  ara
  Generic filters
  Exact matches only
  Filter by Custom Post Type
 • Güvenli ve Kârlı Yatırım

  Man Yatırım‘ın tecrübesiyle güvenli ve kârli bir yatırım yapmak hayal değil.

  Siz de Man Ailesine katılın.

 • İletişim Bilgilerimiz

Karşılaştırma Listesi