Arama sonuçlarınız

Çiftlik, Hayvancılık, Mera

Tarım ve Hayvancılığın Merkezi Balıkesir

Balıkesir, sahip olduğu potansiyel kaynaklarını yatırımcılar ile buluşturarak bölgenin yenilenme ve dönüşüm hareketine ivme kazandıran bir anlayış sergilemektedir. Bu anlayışta etkili olan güçlü tarım ve hayvancılık kaynakları, kalkınma hedefine doğrudan hizmet etmektedir. İlde mevcut geniş ve verimli tarım arazileri ile uygun iklimsel şartlar tarımsal ürün çeşitliliğini artırmaktadır. İlin geniş mera arazilerinin hayvancılık faaliyetlerine uygun yapısı büyükbaş, küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesinde etkili olmuştur. Aynı zamanda organik tarım ve iyi tarım uygulamalarının her geçen gün yaygınlaştığı Balıkesir, tarım sektöründe yeni yatırım kolları için gelişme potansiyeli taşımaktadır. Balıkesir sahip olduğu iklim koşulları, sulama imkânları ve uzun hasat süresi ile tohum yetiştiriciliği için de avantajlar sağlamaktadır.

Konumu itibariyle tüketim merkezlerine yakınlığı ile dikkat çeken ilde gelişen yem sektörü ve kümes hayvancılığı faaliyetleri yatırım ortamının cazibesini artırmaktadır.

Hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı olan il, deniz ürünleri açısından zengin flora ve faunaya ev sahipliği yapmaktadır. Buna bağlı olarak modern yöntemlerle su ürünleri işleyen tesisler bulunmaktadır.

Bölgede yoğun olarak bulunan jeotermal kaynaklar, tarım uygulamalarında farklı üretim tarzlarını beraberinde getirerek sektörde karlılık ve katma değerin artmasına katkı sağlamaktadır.

Balıkesir’in sahip olduğu zengin doğal ortama bağlı olarak gelişen arıcılık faaliyetleri ve tıbbi aromatik bitki varlığı sektöre farklı bir soluk kazandırmaktadır.

Bu güçlü profil ile beraber gelişen tarıma dayalı sanayi yapısı Balıkesir’in sektörde marka il olmasını sağlamaktadır.

Kârlı bir yatırım yapmak istiyorsanız Bize Ulaşın.

 • Hızlı Arama

  ara
  Generic filters
  Exact matches only
  Filter by Custom Post Type
 • Güvenli ve Kârlı Yatırım

  Man Yatırım‘ın tecrübesiyle güvenli ve kârli bir yatırım yapmak hayal değil.

  Siz de Man Ailesine katılın.

 • İletişim Bilgilerimiz

Karşılaştırma Listesi