Arama sonuçlarınız

Şehir Merkezi Çevresinde Arsa

Balıkesir’in Büyükşehir statüsü kazanmasının ardından emlak piyasasında büyük canlanma yaşadı. Hizmetin gittiği her yer değer kazandı, fiyatlar tırmanışa ve yükselişe geçti. Birçok turistik, kültürel, ticari alanlara sahip olan Balıkesir, Büyükşehirlere yakınlığı ve stratejik konumu sebebiyle de ayrıca parlama yaşayan ilimiz haline gelmiştir.

Balıkesir kanun çıktıktan sonra Büyükşehir statüsü kazandığında, Büyükşehir Belediyesi’nin değişikliği olduğu gibi, Balıkesir’de de farklı şeyler değişmeye başladı. Bunların başında yatırımcı Balıkesir’e farklı bakmaya başladı, artı olarak gayri menkul fiyatlarında dolayısıyla arz talep olayı nedeniyle insanlar buraya geldi ve gayrimenkul fiyatları artmaya başladı. Tarla vasfı taşıyan gayrimenkullerde arsa niteliği kazanmaya başladı. İnsanlarda kendi içinde yatırım yapabilecek yerler bulmaya çalıştı. Balıkesir Büyükşehir olduktan sonra Karesi ve Altıeylül Belediyeleri olarak ayrıldı. Bu belediyelerin kendi bünyeleri içinde değer arz eden yerler var. Balıkesir sıkışmış bir il büyümesi gerekiyor ama başımızda sanayinin karşısında bir bölge var kapalı bölge.

Yatırımcılar gözlerini Balıkesir’e dikti misal, Hilton, Sabancı gibi devler geldi Balıkesir’e. Ayrıca 20 ilçemiz var. Bu ilçelerimize de yatırımcılar dolaşmaya başladı. Körfezde Doğuş otel yaptırıyor, Bandırma’da liman yapımına başlanacak. Bandırma’da ki bu liman tamamlanınca Balıkesir bir uçurtma gibi havalanarak uçacak. Balıkesir’in önüne hiç kimse geçemeyecek. Eğer hizmet halkaysa, halkın bu hizmete dur dememesi lazım. Siyaseti bir kenara bırakarak insanların hizmete dur dememesi lazım.Hizmet hakka hizmettir, halka hizmettir .Balıkesir’de öyle değerli yerler var ki zamanında hiç gitmediğimiz yerler, buraların eğer Büyükşehir olunmasaydı hiç bir zaman bir plan dahiline alınmazdı. Alınacağını düşünemezdik bile. 2006 yılını hatırlayın Çevre Yolu yapıldığında kıyısında kaç tane ev vardı.Yol açıldıktan sonra bir halı saha bir spor kompleksi yapıldıktan sonra yollar bir birine bağlı ve burası göç almaya binalar arkası arkasına yapılmaya başlandı.Bir yere hizmet gittiği sürece emlak fiyatları tırmanır. Neden alt yapı tamam.Hepsi bir birine bağlantılı.Eğer belediyeler bu yatırım yapılacak yerlere her hangi bir şekilde hizmet götürdüğünde gayri menkul fiyatları artar.

Balıkesir’de alt yapı, otoyol, havaalanı ile diğer yandan Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile ticari alanlarda arsa ve emlak fiyatları arttı. Körfezde, merkezde ve ilçelerde 30 Mart öncesine göre yüzde 50, bazı yerlerde yüzde 100 fiyat artışı oldu. Bugün Çayderesi projesi ile o bölgeye değer katıyoruz, Balıkesir Bölge Hastanesi’nin yapımı ve Sabancı Grubu’nun yatırımları ile yine o bölge değer kazandı. Biz yatırımcılara sesleniyoruz. Geç kalmadınız. MIPIM ile Dünya’ya Balıkesir’i tanıttık, GYODER toplantısı Balıkesir’de oldu. Bunlar hep Balıkesir’in değer kazandığının göstergesi. Tahminen 3-5 yıl içinde Balıkesir’de arsa ve emlak piyasası yatırımlarla beraber 3 misli artacaktır.

Kârlı bir yatırım yapmak istiyorsanız Bize Ulaşın.

 

 • Hızlı Arama

  ara
  Generic filters
  Exact matches only
  Filter by Custom Post Type
 • Güvenli ve Kârlı Yatırım

  Man Yatırım‘ın tecrübesiyle güvenli ve kârli bir yatırım yapmak hayal değil.

  Siz de Man Ailesine katılın.

 • İletişim Bilgilerimiz

Karşılaştırma Listesi