Arama sonuçlarınız

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

TAPU NEDİR?

Tapu; bir taşınmaz malın sahibinin kim olduğunu gösteren resmî belgedir.

ARSA NEDİR?

Arsa, Belediye sınırları içerisinde bulunan yeraltı jeolojik ve jeoteknik etüt raporları onaylanmış, su, elektrik, kanalizasyon gibi altyapısı tamamlanmış belediye îmar planında yapılaşmaya açılmış ve parsellenmiş toprak parçasıdır.

TARLA NEDİR?

Tarıma elverişli toprak parçasına tarla denir. Tarla vasfına sahip bölgelerde yapılaşma ve îmar mümkün olup, Tarla statüsündeki arazileri, yerel yönetimin inisiyatifinde vasıfları değiştirilerek farklı îmar şekillerine dönüştürülebilir.

ARAZİ NEDİR?

Genellikle, üzerinde yerleşim yeri bulunmayan, ekilebilen ya da boş toprak parçasına denir

KAZANÇLI YATIRIM NASIL YAPILIR?

Parayı, gelir getirici taşınır ya da taşınmaz bir mala yaptırma işlemine yatırım denir. Kazançlı yatırım ise, yatırımcının öz sermayesinden bir şey kaybetmeyip, varlığını arttırabilmesidir. Bu da MAN YATIRIM gibi bir profesyonel şirket tarafından yapılan iyi bir risk analiziyle olur.

NEDEN TOPRAK YATIRIMI YAPMALI?

Gayrimenkul yatırımı yapmanın riski yoktur. Toprak yatırımı yapmak, kısa vâdede, öz sermayenizden hiçbir şey kaybettirmez. Orta ve uzun vâdede ise çok kârlı bir yatırımdır.

HANGİ İLLERDEN TOPRAK ALABİLİRİM?

Türkiye’nin her bölgesinde toprak yatırımı yapmak mümkün. MAN YATIRIM‘ın uzman kadrosuyla sizlere çıkartacağımız yatırım analizi doğrultusunda hareket ederseniz eğer kısa, orta ve uzun vâdede ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

NEREDE TORPAK YATIRIMI YAPMALIYIM?

Öncelikle sitemiz manyatirim.com üzerinden toprak yatırımı yapmak istediğiniz bölgeyi belirleyin. Bu safhada MAN YATIRIM‘ın uzmanlarından faydalanabilirsiniz. Karar verdiğinizde arsanın konum ve bilgilerini hem sitemiz üzerinden hemde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün resmî sitesi parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden inceleyip, bilgileri teyit edebilirsiniz.

ALMAK İSTEDİĞİM YERİ GÖREBİLİR MİYİM?

Satın almak istediğiniz yeri görmek için manyatirim.com üzerinden ilânınızı seçip MAN YATIRIM bilişim uzmanları tarafından yazılan Uydu Gözlem Sistemi (UGSİS) sayesinde, harita üzerinden arsanızı ve çevresini incelebilir veya 0 (533) 913 22 89  üzerinden müşteri temsilcilerimizle irtibata geçerek her iki tarafın uygun olduğu bir zaman diliminde almış olduğunuz toprak yatırımınızı canlı olarak da görebilirsiniz.

TOPRAK YATIRIMIMI NASIL YAPACAĞIM?

Karar verdiğiniz yeri satın almak için manyatirim.com veya  0 (533) 913 22 89  üzerinden ulaşacağınız yetkili uzmanlarıma noter onaylı işlem yetkisi verebilir ya da bizzat kendiniz (İstanbul ve Balıkesir ağırlıklı olmak üzere) Tapu Müdürlüklerinde işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

YAPTIĞIM YATIRIMIN KÂR ETTİĞİNİ NASIL ANLARIM?

MAN YATIRIM, bir emlak kuruluşu değil, danışmanlık yönüyle öne çıkan, fizibiliteye dayalı işinin uzmanı bir yapıdır. Satın aldığınız yerin kârlılık durumunu bizden öğrenebilirsiniz. Fakat şunu unutmamalıdır, gayrimenkuller kısa vadede değil, orta ve uzun vadede daha çok kazandırırlar.

 • Hızlı Arama

  ara
  Generic filters
  Exact matches only
  Filter by Custom Post Type
 • Güvenli ve Kârlı Yatırım

  Man Yatırım‘ın tecrübesiyle güvenli ve kârli bir yatırım yapmak hayal değil.

  Siz de Man Ailesine katılın.

 • İletişim Bilgilerimiz

Karşılaştırma Listesi